Kategoria: Ekstraliga Futsalu Kobiet

Pierwsze ruchy kadrowe przed nowym sezonem!

Ledwo co zakończyliśmy sezon, a już mamy dla was pierwsze ruchy kadrowe w naszej drużynie. Przed nowym sezonem w naszym klubie dochodzi do kilku ważnych zmian w sztabie szkoleniowym drużyny. 💪

👩‍🏫 Dotychczasowa asystentka trenera oraz zawodniczka naszego zespołu – Magdalena Knysak – obejmuje funkcję pierwszej trenerki FC 2016 Siemianowice Śląskie. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowej roli! 👏

🤝 W sztabie nadal pozostaje Marcin Nowacki, który dalej będzie pełnił funkcję asystenta trenera, wspierając drużynę swoim doświadczeniem i zaangażowaniem.

🔄 Zmienia się również rola Anny Wójcik – dotychczasowa trenerka naszego zespołu pozostaje w sztabie i od teraz będzie pełnić funkcję asystentki trenerki.

🩺 Następuje także zmiana na stanowisku fizjoterapeutki drużyny. Nicola Nowacka kończy pracę w sztabie naszego klubu. Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc oraz wkład w rozwój drużyny i życzymy powodzenia w dalszej drodze! 💙

➡️ Nową fizjoterapeutką FC 2016 zostaje Alicja Stolarczyk – dotychczasowa zawodniczka naszego zespołu. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowej funkcji! 💪

Całemu sztabowi życzymy owocnej pracy, wielu zwycięstw oraz mnóstwa pozytywnej energii w nadchodzącym sezonie! 🔥⚽

Ostatni akcent sezonu 2025/2026!

Już w niedzielę futsalowe emocje sięgną zenitu! W spotkaniu zamykającym sezon Ekstraligi Futsalu Kobiet FC Silesia Box Siemianowice Śląskie podejmie drużynę AZS KU Uniwersytet Warszawski.

W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsze okazały się zawodniczki z Warszawy, które wygrały 5:3. Nasz zespół z pewnością będzie chciał zrewanżować się za tamto spotkanie i zakończyć sezon mocnym akcentem przed własną publicznością.

Obie drużyny w tym sezonie walczą o każdy punkt. Zespół z Warszawy zajmuje obecnie wyższe miejsce w tabeli i ma na koncie więcej punktów, natomiast Silesia wciąż walczy o jak najlepsze zakończenie rozgrywek i udowodnienie swojej wartości na parkiecie.

W ostatnich spotkaniach nasze zawodniczki pokazały charakter – m.in. remis na trudnym terenie w Krakowie (1:1), który potwierdza, że drużyna potrafi walczyć do końca. Z kolei AZS potrafił urwać punkty rywalkom i prezentuje solidną, ofensywną grę, co zapowiada bardzo wyrównane widowisko.

To ostatnia okazja w tym sezonie, aby zobaczyć nasze zawodniczki na żywo! Liczymy na Wasze wsparcie – razem możemy stworzyć niesamowitą atmosferę i ponieść drużynę do zwycięstwa!

Ostatni wyjazd w sezonie!

W 21. kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet zawodniczki FC Silesia Box Siemianowice zmierzą się na wyjeździe z zespołem UKS SMS Łódź. To spotkanie może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Sytuacja w tabeli jest bardzo napięta. FC Silesia Box zajmuje 10. miejsce i ma niewielką przewagę nad strefą spadkową, natomiast UKS SMS Łódź plasuje się tuż za nami.

Dla zespołu z Siemianowic to szansa na praktycznie zapewnienie sobie utrzymania i odskoczenie bezpośredniemu rywalowi. Z kolei dla drużyny z Łodzi to mecz o wszystko – tylko zwycięstwo pozwoli im realnie myśleć o pozostaniu w lidze.

Poprzednia seria spotkań przyniosła zupełnie odmienne nastroje, FC Silesia Box Siemianowice zremisowała na wyjeździe z UJ Kraków 1:1, zdobywając cenny punkt z wyżej notowanym rywalem. UKS SMS Łódź doznał bardzo dotkliwej porażki, przegrywając z Rekordem Bielsko-Biała aż 0:10, co pokazuje, jak trudną sytuację przeżywa zespół.

W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie lepsza była FC Silesia Box, która wygrała w Siemianowicach 6:4. To oznacza, że to właśnie zespół z Siemianowic ma przewagę psychologiczną przed rewanżem, ale jednocześnie musi być gotowy na bardzo zdeterminowanego przeciwnika.

Zapowiada się niezwykle zacięte spotkanie, w którym kluczowa będzie skuteczność i odporność mentalna. Dla Silesii to szansa na postawienie dużego kroku w kierunku utrzymania, dla SMS-u – być może ostatnia szansa, by pozostać w grze.

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14:00 w Łodzi.

Finisz coraz bliżej!

Przed nami kolejne ligowe wyzwanie! W ramach 20. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet zmierzymy się na wyjeździe z drużyną KS Uniwersytet Jagielloński Kraków.

Nasze rywalki zajmują obecnie 8. miejsce z dorobkiem 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 8 porażek, bramki 48:55).
Z kolei FC Silesia Box Siemianowice Śląskie plasuje się na 10. pozycji z 11 punktami (3 zwycięstwa, 2 remisy, 14 porażek, bramki 45:94).

Dla nas to bardzo ważne spotkanie w kontekście końcówki sezonu – walczymy o każdy punkt i oddalenie się od dolnych rejonów tabeli. Motywacji na pewno nie zabraknie!

Zespół z Krakowa będzie chciał umocnić swoją pozycję w środku stawki i zakończyć sezon jak najwyżej, dlatego czeka nas trudne, ale bardzo ciekawe spotkanie.

W pierwszej rundzie sezonu lepsze były rywalki, wygrywając w Siemianowicach 1-3. Teraz czas na rewanż!

Jedziemy do Krakowa z jednym celem – zostawić serce na parkiecie i powalczyć o punkty!

Trzymajcie za nas kciuki!

Finisz coraz bliżej

Już tylko 4 kolejki do końca sezonu. FC Silesia Box Siemianowice wraca na własny parkiet!
Już w 19. kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet nasze zawodniczki zmierzą się z Targowianką Targowisko.

Rywalki zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli i mają na koncie 28 punktów, ale Silesia z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!
Po porażce w pierwszym meczu (2:4) nadchodzi czas na rewanż!

Czy nasza drużyna wykorzysta atut własnej hali i powalczy o cenne punkty?
Zapowiada się szybkie, ofensywne widowisko – tego meczu nie można przegapić, tym bardziej, że to już przedostatnie spotkanie w hali Kompleksu Sportowego „MICHAŁ”.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:30, zapraszamy!

Wyjazd do Poznania!

Już jutro nasze zawodniczki udadzą się do Poznania na mecz w ramach 18 kolejki Ekstraligi Futsalu.

Choć czeka nas trudne spotkanie to jedziemy tam po zdobycz punktową. W poprzednim meczu z akademiczkami padł remis 2-2. Tym razem liczymy na więcej.

Początek spotkania jutro o godzinie 17:00 w Poznaniu w hali przy ul. Zagajnikowej 9.

Niedziela pod Jasną Górą!

Po emocjach związanych z Pucharem Polski wracamy do rozgrywek Ekstraligi. W najbliższą niedzielę nasza drużyna uda się do Częstochowy na mecz z tamtejszym KU AZS UJD.

Nasze najbliższe rywalki w tabeli zajmują 7 miejsce z przewagą 6 oczek nad podopiecznymi Anny Wójcik, a w poprzedniej kolejce pokonały w wyjazdowym starciu drużynę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Drużyna spod Jasnej Góry przeszła również do kolejnej rundy Pucharu Polski po skromnym zwycięstwie 1-0 nad Ślęzą Wrocław.

Akademiczki z Częstochowy to wymagające rywalki i wiemy to już od czasów 1 ligi, jednak po wygranej w Pucharze liczymy, że nasza drużyna pójdzie za ciosem i odnotuje zwycięstwo w ligowym starciu.

Początek spotkania 8.02.2026 (niedziela) o godz. 17:00 w Częstochowie na hali przy ul. Zbierskiego 6.

Wracamy do hali KS „MICHAŁ”!

Już w najbliższą niedzielę futsalowe emocje wrócą do hali Kompleksu Sportowego „MICHAŁ”. Po nieudanej inauguracji rundy rewanżowej gdzie nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Amplus Słomniczanki Słomniki pora rozegrać pierwsze w tym roku spotkanie przed własną publicznością. Do Siemianowic przyjedzie plasująca na ostatnim miejscu w ligowej tabeli AZS-AWF Warszawa.

Drużyna ze stolicy jak dotąd z jednym punktem na koncie z pewnoście nie położy się przed nami na parkiecie, czeka nas trudne zadanie ale jest to jeden z tych meczów które po prostu trzeba wygrać jeśli chcemy utrzymać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do KS „MICHAŁ” aby wspierać nasze zawodniczki w tym spotkaniu. Mocno liczymy na doping naszych kibiców!

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:30!

Zaczynamy rundę rewanżową!

Już w najbliższy weekend nasza drużyna rozpocznie rundę rewanżową Ekstraligi Futsalu Kobiet. Na pierwsze tegoroczne spotkanie udamy się do Słomnik na mecz przeciwko AMPLUS Słomniczance.

W 1 kolejce obecnego sezonu górą były zawodniczki z małopolski wygrywając w Siemianowicach 6-1 i choć teraz ponownie to one wydają się faworytkami to nasza drużyna wyjdzie na to z jednym celem – przywieźć 3 punkty do Siemianowic.

Oczywiście obie ekipy będą chciały zgarnąć komplet punktów gdyż na ten moment zawodniczki Słomniczanki zajmują 5 lokatę i tracą zaledwie 6 punktów do 3 miejsca. Siemianowiczanki natomiast tuż nad strefą spadkową będą chciały odbić się od dołu tabeli.

Mocno liczymy na dobry występ naszej drużyny, początek spotkania już w niedzielę o godzinie 16:00 w Słomnikach.

Na koniec roku do stolicy!

Już jutro ostatnie spotkanie naszej drużyny w tym roku, swój last dance w 2025 podopieczne Anny Wójcik i Marcina Nowackiego wykonają w Warszawie w meczu przeciwko AZS KU Uniwersytetu Warszawskiego.

Kolejne ważne spotkanie przed siemianowiczankami bowiem akademiczki zajmują 10 miejsce w ligowej tabeli ze stratą 2 punktów do naszej drużyny. Wygrana w naszym przypadku pozwoli na wyprzedzenie w tabeli Rolnik Głogówek który wczoraj uległ Rekordowi Bielsko-Biała.

Warszawianki w ubiegłym sezonie dwa razy wychodziły zwycięsko, szczególnie wysoko zakończyło się spotkanie w stolicy gdyż zwyciężyły one aż 12-1. Choć w tym sezonie zawodniczki AZS radzą sobie nieco gorzej niż w ubiegłym sezonie to z pewnością przeciwniczki wysoko zawieszą poprzeczkę. Nasze rywalki w ostatnich 7 meczach zdobyły tylko 1 punkt, a więc z pewnością zrobią wszystko aby dobrze zakończyć ten rok we własnej hali.

Nasza drużyna natomiast po szalonym zwycięskim spotkaniu przeciwko UKS SMS Łódź nieco uciekło od czerwonej strefy w tabeli i z pewnością dołoży kolejne zwycięstwo aby rozpocząć jakąś dłuższą serię zwycięstw.

Zapowiada się ciekawe spotkanie którym obie ekipy będą chciały dobrze zakończyć rok. Pierwszy gwizdek sędziego już jutro o godzinie 18:00.